פתרון טבעי לקשקשים - איך מטפלים ובאילו מוצרים?

פתרון טבעי לקשקשים - איך מטפלים ובאילו מוצרים?

פתרון טבעי לקשקשים

קשקשים הם למעשה מצב טבעי הקורה לכולם בו תאי העור המתים שעל הקרקפת מתקלפים ונושרים מהראש בצורת חלקיקים לבנים.

 

הבעיה עם קשקשים מתחילה כאשר כל הראש מתכסה קשקשת בכמות חריגה, זה לא נעים ולא בריא, מה גם שהתופעה מלווה לעיתים קרובות בגרד ואדמומיות. 

החדשות הטובות הן כי ניתן לטפל בקשקשים באמצעות מגוון תכשירים כמו שמפו מרכך וכו' המבוססים על חומרים טבעיים בלבד ועוזרים לפתור את הבעיה וכן למנועה אותה

הגורם הביולוגי של קשקשים הוא בדרך כלל כתוצאה מהפרשה מוגברת של חומצת חלב שהיא שמן מסוים המופרש מבלוטות החלב בקרקפת(אותו חומר הגורם פצעי אקנה בפנים)

הדרך הטובה ביותר להיפטר מקשקשים היא לסייע בשיקום מאזן החומציות של הקרקפת באמצעים פנימיים או חיצוניים, זה בדרך כלל פותר את הבעיה.

הדבר הראשון שחשוב לדעת הוא מה לא לעשות:

חומרים מסוימים הנמצאים בתכשירי הטיפוח הרגילים אותם קונים ברשתות הפארם וכו' מכילים לרוב חומרים הגורמים לאלרגיה ודלקתיות של העור, יש לוודא כי אנו משתמשים בתכשירים שאינם מכילים SLS או נגזרותיו שהם מלחים חזקים במיוחד הגורמים לאלרגיות כמו כן יש להימנע מפבראנים שהם חומר נגזר של נפט הגורם גם הוא לתגובה אלרגית ובאופן כללי להקפיד על מוצרים המכילים חומרים טבעיים בלבד כמו תמציות צמחים שמנים טבעיים וכו'

מה כן לעשות כדי להפטר מהקשקשים ולמנוע את חזרתם:

שימוש ממושך בתכשירי שיער טבעיים יכול לעשות פלאים לטיפול בקשקשים. קיימים מספר צמחי מרפא ששילובם על הקרקפת גורם להעלמות הקשקשים, הנה כמה דוגמאות:

 

שמן עץ התה

קיימים תכשירים רבים (שמפו וסבונים טבעיים) המכילים בתוכם ריכוז גבוה של שמן עץ התה, מחקר אחד הראה כי חפיפת השיער עם רק 5 אחוזים משמן עץ התה יכולה לשפר בצורה משמעותית את ריפוי הקשקשים.

לימון

חומציות הלימון עוזרת באיזון ה-PH בקרקפת, דבר המסייע בשמירה עליה מפני קשקשים.גם כאן חפשו תכשירי שיער טבעיים המכילים חומצת לימון.

אלוורה

שמפו אלוורה הוא מעולה לעזרה בריפוי הקשקשיפ ובעיקר מניעתם בשל האפקט המרגיע והבסיסי של האלוורה על הקרקפת

שמן זית

מרבית הסבונים הטבעיים היום מבוססים בעיקר על שמן זית כמקור מעולה להזנת העור, נסו להשתמש בסבון שמן זית.

 

מעבר לתכשירי שיער טבעיים נגד קשקשים

 


השאר תגובה

תגיות