טיפול טבעי בסימני מתיחה וצלקות

טיפול טבעי בסימני מתיחה וצלקות

טיפול טבעי בסימני מתיחה וצלקות

 

השבוע נדבר על טיפול טבעי בצלקות ובסימני מתיחה בעזרת צמחי מרפא, תוספי תזונה ושמנים אתריים בשימוש פנימי וחיצוני.

 

סימני מתיחה בעור יכולים להיווצר כתוצאה של עליה או ירידה גדולה במשקל, כמו גם הריון.

או כתוצאה מצלקת הנוצרת מתהליך איחוי של העור לאחר פציעה, חתך, ניתוחים או פצעי אקנה.

כדי לטפל בצלקות וסימני מתיחה על ידי שימוש בחומרים חיצוניים ניתן להיעזר בשמנים צמחיים ושמנים אתריים מסויימים:

 

  • שמן דם המכבים, לשמן זה תכונות התורמות לטשטוש סימני מתיחה וצלקות ומניעת זיהום של פצעים וחתכים במריחה על העור, כמו כן עוזר לצמצום ואטימת כלי הדם הפגועים במקום הפציעה ולקצר את זמן ההחלמה והמראה הסופי.

 

  • שמן נוסף המתאים לטיפול במצבים אלה הוא החוחובה, הנותן לעור לחות וגמישות ומכיל ויטמין E - נוגד חמצון חזק ומזרז תהליך חידוש רקמות.

 

  • שמן לבנדר - שמן אתרי טהור המופק מצמח הלבנדר הינו מחטא חזק מאוד (אנטיספטי)  ומזרז תהליכי החלמה של העור במקרה של חתכים, כוויות, פצעים ושריטות.

 

  • הממליס - אחד מצמחי המרפא העוזרים ביותר למקרים של סימני מתיחה וצלקות הוא הממליס, את ההממליס ניתן למצוא כמשחה ורצוי למרוח אותה על מקום הפציעה או החתך כמה שיותר פעמים בתקופת ההחלמה.

 

  • ספציפית להריון, בזמן ההיריון ניתן להיעזר בשמן שקדים אותו נמרח החל משלבי ההיריון הראשונים כצורת עיסוי של הבטן בבוקר ובערב, עיסוי שמן שקדים לעור בזמן גדילת העובר ומתיחת עור הבטן תעזור לשמור על האלסטיות שלו כך שלאחר הלידה לעור יהיה קל יותר לחזור למצבו הטבעי.

 

אם נרצה להיעזר בתוספי תזונה גם לטיפול פנימי יש מספר אופציות:

 

  • ויטמין E – מסייע לגמישות ומתיחת העור, עוזר לעור לשמור על לחות ובכך למנוע את סימני המתיחה או לשפר את המראה שלהם לאחר ההיווצרות. 
  • פיקנוגנול – תוסף תזונה המופק מקליפות עץ האלון, הפיקנוגנול הוא נוגד חמצון טבעי העור לחיות ולשמור על העור  וניתן להיעזר בו במקרים של פצעים, חתכים וסימני מתיחה. 
  • אבץ – מינרל הכרחי להחלמת פצעים וחתכים, על ידי נטילת אבץ לאחר פציעה או ניתוח נוכל לזרז את תהליך ההחלמה ובנוסף לשפר את  המראה לאחר ההחלמה   

 

לסיכום יש פיתרון לצלקות וסימני מתיחה לטיפול בצורה טבעית ויעילה.


השאר תגובה

תגיות