שמן עץ התה

שמן עץ התה

שמן עץ התה - תכונות ושימושים

 

שמן עץ התה הוא תכשיר טבעי מקבוצת השמנים האתריים, הלו הם מיצויי החומרים הנדיפים והתמציות המצויות בצמחים שונים.

 

מזה עץ התה ?

עץ התה האוסטרלי היה מוכר בתרבות של המזרח הרחוק אלפי שנים, הוא התגלה ראשונה לעולם המערבי במאה השמונה עשרה על ידי קבוצת מלחים חוקרי יבשות שבראשם עמד קפטן קו, אחד מגדולי הימאים וחוקרי הימים ל אותה תקופה, שעשו את דרכם לאוסטרליה, שם הכירו להם התושבים המקומיים את תכונות הריפוי הטבעי המצויות בצמח האוסטרלי המקומי, עץ התה, אותו הם ייבאו חזרה לאירופה.

 

למה עוזר שמן עץ התה

שמן עץ התה מוכר כחומר ריפוי טבעי למגוון מצבים בריאותיים ובעיות בריאות:

  • חיטוי פציעות ושריטות – שמן עץ התה הוא בעל תכונות אנטיספטיות, כומר הוא יכול לחטא ולמנוע התפשטות של חיידקים בפציעות. ניתן להשתמש בו גם לחיטוי הידיים ומשטחים שונים כאשר אנחנו נמצאים בחוץ ובטיולים
  • מרחיק כינים ויתושים – ריחו החזק של שמן עץ התה ידוע כמרחיק מזיקים שונים ביניהם כינים ויתושים, כדי להרחיק כינים ניתן למלול מעט שמן בידיים ולעסות לקצות השיער והקרקפת לאחר החפיפה או בבוקר לפני שהילידים יוצאים לגן.
  • מסייע לרפא פטריות ואקזמות של העור – שמן עץ התה הוא חומר אנטי פטרייתי עוצמתי, ניתן לטפטף מספר טיפות על פטריה בציפורניים או בכפות הרגליים ולחזור על הפעולה כ3 פעמים ביום.
  • מסייע לשיעול ועוזר לפתוח את דרכי הנשימה והסינוסים – ריחו הנדי של שמן עץ התה עוזר בעת מחלות חורף לפתיחת דרכי הנשימה והסינוסים, יש לטפטף מספר טיפות של שמן עץ התה למבער עם מים ולתת לו להתנדף בחדר, לחילופין ניתן לטפטף מעט מהשמן על הכרית או דש הבגד.
  • ניקוי הבית והבגדים – ריחו הלימוני של שמן עץ התה יכול לשמש כחומר טבעי לבישום וחיטוי הבית, נין להוסיף מעט מהשמן בחומר הניקוי בו משתמשים לנקות הבית או הכביסה.

 

איך זה עובד ?

המרכיב הפעיל העיקרי בשמן עץ התה נקרא, טרפנין 4 OL, רכיב השייך למשפחת הטרפנואידים, קבוצת תרכובות אורגניות בעלות תכונות של חיטוי, ריפוי ואנטי בקטריאליות.

 

כיצד מכינים את שמן עץ התה ?

שמן עץ התה כמו כל השמנים האתריים הוא מיצוי של הרכיבים השומניים והתמציות המצויות בצמחים שונים על ידי הרתחת עלי הצמח והפרדת אדי המים מהמיצוי של הצמח

 

מעבר לחנות לרכישת מוצרים המכילים שמן עת התה

 


השאר תגובה

תגיות