השמן הטבעי שמרחיק יתושים

השמן הטבעי שמרחיק יתושים

יתושים, לכו!

שמן ציטרונלה הוא המרכיב הטבעי המוכר ביותר והיעיל ביותר להרחקת יתושים וחרקים מעופפים, רוב המוצרים והתכשירים להרחקת יתושים מכילים אותו וניתן גם לרכוש אותו כשמן אתרי מרוכז וטהור. 

שמן ציטרונלה הוא שמן טבעי, זהו שמן אתרי המופק בתהליך זיקוק מצמח בשם Cymbopogon Nardus צמח שנפוץ בהודו ודומה במראה ובריח לעשב לימון. לשמן ציטרונלה יש עוד אייכויות טיפוליות, הוא נחשב שמן מחמם וחריף, הוא אנטי פטרייתי ואנטי דלקתי ומתאים לטיפול בכאבי שרירים ומפרקים. יש לו ריח לימוני חזק, הוא מעורר ומרומם ולמרות האייכויות הנפלאות שלו, הוא לא מאוד נפוץ בשימוש ארומתרפי ומוכר לכלל האוכלוסיה בעיקר בזכות היכולת שלו להרחיק חרקים.
ימי השמש האחרונים שהיו כבר נתנו לנו תחושה של קייץ, הוציאו אותנו לטבע הסמוך לבית- והנה מגיע הרצון והצורך להרחיק יתושים.

ימי השמש האחרונים שהיו כבר נתנו לנו תחושה של קייץ, הוציאו אותנו לטבע הסמוך לבית- והנה מגיע הרצון והצורך להרחיק יתושים.

אז איך אפשר להשתמש בשמן ציטרונלה?

ניתן להשתמש בשמן ציטרונלה בכל מיני צורות של שימוש חיצוני, כמו מריחה מקומית, טפטוף מעט שמן לאמבט, ובשימוש של מבער מפיץ ריח. טוב לדעת ששמן ציטרונלה בטוח לשימוש עבור כלל האוכלוסיה, כולל ילדים ותינוקות קטנים.

מריחה מקומית ועיסוי מתאימים רק בדילול עם שמן בסיס, כמו שמן שקדים, ולכן אם אתם חפצים במריחה של שמן ציטרונלה לצורך חימום והרגעת שרירים  תוכלו לערבב 2 כפות שמן שקדים יחד עם 4 טיפות של שמן ציטרונלה.

באמבט ניתן לטפטף 3-4 טיפות של שמן ציטרונלה עבור מבוגר ובאמבט לילד או תינוק מספיקה טיפה 1 בלבד.

במקרה של עקיצה קיימת או גירוי ניתן להכין רטיות בד להרגעת העור והגרד. מלאו קערה קטנה עם כוס מים קרים או חמימים (מה שיהיה יותר מתאים במקרה הספציפי) והוסיפו למים 4 טיפות שמן אתרי ציטרונלה. יש לטבול רצועת בד או מגבת קטנטנה, לסחוט, ולהניח על האזור הרגיש לכמה דקות.  

כאשר יוצאים לטייל בטבע, ניתן לטפטף סביבנו על האדמה או על דשא כמה טיפות של שמן כדי להרחיק יתושים וגם לטפטף טיפה 1 על הבגד או על שק שינה, השמן הטהור מתנדף ולא ישאיר כתם.

 לרכישת שמן אתרי ציטרונלה במבצע

נכתב על ידי צוות האתר.


השאר תגובה

תגיות